2018 KPSS önlisans sonuçları açıklandı!!

KPSS sınavı önlisans değerlendirme işlemleri 4 kasım 2018 tarihinde son bulmuştur. Sınava giren adaylar, 28 Kasım saat 10.30’dan sonra sonuçları öğrenmek için ÖSYM’nin sitesine girip TC kimlik numaraları ile sonuçları sorgulatabilirler.

Sınav sonuçları için tıklayın

Adayların cevapları erişime açıldı

Adayların yapmış olduğu işaretlemeler ve cevap kağıdının görüntülerini görmeye olanak sağlayan ÖSYM 28 Kasım saat 15.00’dan sonra adayların cevap kağıtlarını gösterecek. Bu kısımda adaylar yapmış olduğu soruların cevaplarını kontrol edebilecek ve sonuçlardan emin olmuş olacaklar. 10 gün sürecek bu hizmet, 10 günün ardından kapanacaktır. Bu süre zarfında tüm adayların girip sonuçlarını görmesini önermekteyiz.

Sınav kağıdınızı kontrol etmek için tıklayın

Aynı zamanda adayları cevap kağıtlarına bakarken merak ettikleri soruların üzerine tıklaması durumunda soruların cevaplarını ve çözümlerini görebilecekler. Bu sistem oldukça yararlı olduğunu düşünmekteyiz. Adaylar yanlış yaptıkları soruları görüp, hatalarını anında tespit etmesine de olanak sağlayacak.

Bulundukları sayfanın toplam doğru ve yanlışlarını da görebilecek olan adaylar, kendilerini iyi analiz etme adına oldukça faydalı bir hizmet adayların huzuruna sunuldu.

Bir Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir