Ders çalışmadan önce hazırlık yapmak

Eğitim için oturduğunuzda, önünüzdeki kitaplardan ve notlardan bu muazzam miktarda bilgiyi aklınızda güvenilir bir yere nasıl transfer edersiniz? İyi çalışma alışkanlıkları geliştirmelisiniz. İlk başta, çalışma yöntemlerinizi değiştirmek için büyük bir bilinçli çaba harcayacaksınız, ama bir süre sonra bunu doğal olarak yapacaksınız ve çalışma daha basit bir etkinlik olacak.

1
Zamanınızı yönetin Haftalık bir program oluşturunve gününüzü belirli bir saatte geçirerek geçirin. Bu aynı zamanda notlarınızı geliştirmenize de izin verecektir. Bu süre, lise veya kolejde eğitim alıp almayacağınıza bağlı olarak değişecektirve aynı zamanda çalışma dalına göre değişmektedir. Programınıza saygı duyduğunuzdan ve gerçekçi hale getirdiğinizden emin olun. Sınıf ve laboratuar saatlerine kadar, her şeyi, zamanından yemeye, giyinmeye ve taşımayı planlamayı unutmayın.
Okul, iş ve müfredat dışı etkinlikleri dengelemeniz gerekir. Sınıflarınızla ilgili gerçekten sorun yaşıyorsanız, bu işi okuldan sonra veya notlarınız düzelene kadar yaptığınız ders dışı etkinlikten ayrılmak isteyebilirsiniz. Zamanına öncelik vermelisin. Eğitimin en önemli şey olduğunu unutmayın.
Üniversite dersi durumunda, çalışma saatlerinizi, aynı zorluğa ve sürdüğü saate göre sınıflara göre hazırlamalısınız. Örneğin, çok zor olan 3 saatlik bir Fizik dersiniz varsa, haftada 9 saat (yüksek zorluk için 3 saat x 3) çalışmanız gerekecektir. Eğer 3 saat süren ve biraz zor olan bir Edebiyat sınıfınız varsa, haftada 6 saat çalışmalısınız (orta zorluk için 3 saat x 2).

2
Ritim bulmak Sizin için en uygun olan çalışma hızını belirleyin ve ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın. Bazı kavramlar veya sınıflar öğrenmeniz için daha kolay olacaktır, bu yüzden onları daha hızlı bir şekilde inceleyebilirsiniz. İki kat uzunluğa ihtiyaç duyabilecek başka konular var. İhtiyacınız olan zamanı alın ve rahat görünen bir tempoda çalışın.
Daha yavaş çalışırsanız, çalışmak için daha fazla zamana ihtiyacınız olacağını unutmayın.

3
İyi uykular. Programında iyi uyumak için yeterince zaman ayırın . Geceleri iyi uyuyun ve çalışma saatlerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu, sınavın yaklaşması ve vermeden önce birbirine daha yakın olması nedeniyle önemlidir. Çalışmalar uyku ve hafıza geliştirerek uyku performansını test performansını olumlu yönde etkilediğini göstermiştir. [5] Bütün gece çalışmak uyanık kalmak iyi bir fikir gibi görünebilir, ancak tüm bu hızlandırılmış çalışma oturumunu unutun. Haftalar boyunca ders çalışıyorsanız, son dakikada acele etmeniz gerekmeyecektir. İyi uyuma, daha iyi bir akademik performansa sahip olmanızı sağlar.
Elinizden gelenin en iyisini yapmaya rağmen biraz uykusuz kalmazsanız, çalışmadan önce kısa bir şekerleme yapın . Yaklaşık 15 veya 30 dakika kadar sınırlayın. Uyandığınızda, çalışma seansına başlamadan hemen önce biraz fiziksel aktivite yapın (bir aradan sonra yapacağınız gibi).

4
Fikrini temizle. Düşünmeniz gereken çok şey varsa, ne düşündüğünüzü ve çalışmaya başlamadan önce nasıl hissettiğinizi anlatan birkaç not yazın. Bu, aklınızı temizlemenize ve tüm düşüncelerinizi işinize odaklamanıza yardımcı olacaktır.

5
Tüm elektronik dikkat dağıtıcıları uzaklaştırın. Çalışmanın en büyük rahatsızlıklarından biri elektronik cihazlardır. Sosyal ağlara bağlılar, telefonunuzla metin mesajları alıyorsunuz ve dizüstü bilgisayarınız internete bağlı. Cep telefonunuzu kapatın ve çantanızda saklayın, böylece birisi sizi ararsa veya size bir kısa mesaj gönderirse sizi rahatsız etmez. Eğer yapabiliyorsanız, dizüstü bilgisayarınızı açmayın veya internete bağlamayın.
YouTube, Facebook veya başkaları gibi sosyal ağlar nedeniyle kolayca dikkatiniz dağılırsa, sizi dikkatinizi dağıtan sitelerin bazılarını anında engellemek için uygulamalardan birini indirin. Ders çalışmayı bitirdiğinizde, bunlara erişimin kilidini açabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir