Yurtdışında eğitim hakkında 10 klişe

Hayatınızda önemli bir karar verirken, aileniz ve yakın arkadaşlarınızla görüşmeniz her zaman tavsiye edilir. Ancak, bu tartışmalarda olduğu gibi, internette bulduğunuz çoğu makalenin de sadece fikir olduğunu unutmayın.

Tartışma iyi, ancak her zaman bazı argümanların tamamen doğru olmayabilir.

Peki, bu insanlar genellikle ne diyor ve bu iddiaların ardında yatan gerçeği uluslararası eğitim hakkında ne kadar paylaşılıyor?

Efsane # 1: Yurtdışında okumak çok pahalıdır

Gerçek: Yurt dışında eğitim almak ucuz ve uygun maliyetli olabilir.

Yurtdışında eğitim maliyeti, kursun süresi, türü, yeri ve kuruma bağlı olarak – bir üniversite, okul, küçük bir kurum veya başka bir örgütlenme türü – önemli ölçüde değişebilir.

Bazıları “pahalı” olarak kabul edilebilir, ancak mevcut olan çeşitli kurslar için bunlar sadece bir kesir oluşturur.

Üniversitelerin ve kolejlerin ilgisi, en iyi öğrencileri çağırmaktır ve bu, akademik bir teklifi makul maliyetlerle yönetmek anlamına gelir, aynı zamanda konut ve bakım masraflarının potansiyel öğrencileri korkutmamasına yardımcı olur. Ve ilginiz sadece bir dönem veya dışarıdan bir dönem yürütmekse, ülkenizdeki yerel kurumlar genellikle, onlarla yaptığınızdan daha yüksek bir ödeme gerektirmeyen uluslararası anlaşmalar sunarlar.

Elbette, uluslararası bir eğitim, özellikle doğrudan uluslararası bir üniversiteye götürüldüğünde, bulunduğunuz ülkeden daha ucuz olabilir. Bir ajanstan ziyade kişisel olarak bunu organize etmek için gereken sürenin, sürecin bir uzman tarafından yönlendirilmesinden çok daha uzun sürebileceğini unutmayın.

Efsane # 2: İnsanların başka bir ülkede eğitim görmesinin tek nedeni eğlenmek ve eğlenmek.

Gerçek : Yurt dışında çalışmak eğlenceli olabilir, ancak ana odak her zaman eğitim olmalıdır.

Başka bir ülkede iken eğlenmek ve eğlenmek için birçok fırsat olmasına rağmen, eğer eğitim alıyorsanız, akademik deneyimlerinize odaklanarak bu deneyimin faydasını en üst düzeye çıkarmaya çalışmalısınız. Değerli becerileri öğrenmek ve geliştirmek, herkesin sahip olmadığı ve menşe ülkenizdeki bir eğitimin muhtemelen sunamayacağı fırsatlar sunan bir fırsat olan uluslararası bir eğitimin temel öğeleridir.

Elbette başka bir ülkede çalışmak her türlü insanı kendine çeker ve yolculuğunuzda akademik çalışmalarıyla ilgilenmeyen insanlarla karşılaşırsınız ve zamanlarını boş zamanlarında, içmeyi ve temelde uzun bir tatil olarak geçirirsiniz. Bu kişisel bir karardır: Artık daha fazla zevk almak ve sorumlulukları ertelemek. Yapmak istediğiniz şey buysa, bunu yapmakta özgürsünüz, ancak başarılı bir uluslararası çalışma deneyimi, akademik çalışma ile ara sıra dinlenme günleri ve parti geceleri arasındaki dengenin bir sonucu olacaktır.

Ancak, bu uluslararası deneyimin size hem sınıf içinde hem de dışında sunabileceği olanaklara biraz daha fazla açalım.

Kişisel ufkunuzu, hem profesyonel hem de kişisel olarak asla tanışma fırsatı bulamayacağınız insanlarla buluşarak genişletin. Başka bir ülkedeki farklı kültürlerden insanlarla etkileşim kurmak, eğlenmek, zenginleştirmek ve bunlarla iletişim kurmak zor olabilir, ancak bu her zaman akademik başarınız, kariyeriniz ve kim olduğunuz hakkında olumlu bir etkiye sahip olacaktır.

Yurtdışındaki öğrenciler, bazen farklı bir dilde dikte edilen ve yeni bir anlayış dünyası açan yeni öğrenme ve öğretim sistemlerini öğreniyorlar. Yeni bir çevrede problemleri çözmeyi öğrenmeliler. İnanç, ilke, fikir ve kişisel değerler, iyi bir eğitimde belirleyici bir faktör olan teste tabi tutulacaktır. Aynı zamanda, sadece ev sahibi kültürü değil, diğer kültürleri de takdir edecekler. Bunlar, bu deneyimin öncelikle akademik öğeye odaklanmasının nedenleri arasında bir avuç nedenler.

Efsane # 3: Başka bir ülkede öğrenim görmenin tek nedeni ikinci bir dili geliştirmektir.

Gerçek : Her alandaki her öğrenci uluslararası bir eğitimden yararlanabilir.

Aynı yerde kalmanın başka bir yere gidebildiğiniz kadar değerli bir eğitim alacağına inanmak naif olur. Basitçe değişim sayesinde, ülkenizin sağlayabileceği eğitim ve ders kalitesinden bağımsız olarak daha fazla öğreneceksiniz.

Her konu belli bir yere farklı ve endojen bir yaklaşımla öğretilebilir. Sen ders yapısı ve yaklaşımlar (her zaman olmasa da) dışında evde benzer ve olduğunu görebilirsiniz, ama biz de göz önüne almalıyız öğretim tarzı, moda ve hız, kültürel farklılıkları ve daha fazla bilgi edinmek bekleniyor .

Öğrencilerin aldıkları en alışılmış dersler tarihsel olarak insanlık ve diller olmuştur, fakat bu değişmektedir. Sosyal bilimler, iş, mühendislik, matematik ve fen bilimlerindeki uluslararası programlar, öğrenciler bir zamanlar beklenmedik şekillerde meydan okuyan bir dersin değerini anladıktan sonra, katılımlarını arttırıyorlar.

Efsane # 4: Yurtdışında okumak sadece belirli bir yaştaki öğrenciler içindir

Gerçek: Yaştan bağımsız olarak, başka bir ülkede eğitim deneyimi çok değerlidir.

Genç öğrencilerin yurtdışında öğrenim görmenin sadece daha eski öğrencilerin erişebileceği bir şey olduğunu varsaydığı senaryo; Daha büyük öğrenciler ise sadece en küçük öğrencilerin bunu yapma zamanının olduğuna inanırlar. Gerçek şu ki, genç öğrenciler yurtdışında daha sık çalışma eğiliminde olsalar da, her zaman uluslararası kurslar almak için alternatifler vardır. Öğrenme kuşkusuz hayatın bir misyonu.

Lisans, yüksek lisans, doktora, dil veya kısa süreli kurslar arıyorsanız, yurtdışında okumak, yaşınıza bakmaksızın becerilerinizi geliştirmek için yararlı bir kaynak olacaktır.

Efsane # 5: Öğrenciler her zaman Avrupa’yı hedef olarak tercih ederler.

Gerçek: Dünyadaki herhangi bir ülkede sanal olarak çalışabilirsiniz.

Avrupa, başta Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve Portekiz olmak üzere en popüler yerlerden biri olmasına rağmen, Kuzey Amerika ve Avustralya ile birlikte, dikkate alamayacağınız her türlü ülkeye çekilmektedir. Çin, Singapur, Arjantin, Kosta Rika, Nijerya … Her kıta (belki Antarktika hariç) öğrenim görebilir ve öğrenciler iyi bir eğitimin neredeyse her yerde elde edilebileceğini fark ettikleri için popülerlik kazanmıştır. Bu özellikle Hindistan, Etiyopya, Türkiye, Tanzanya ve Vietnam gibi gelişmekte olan ekonomilerdeki ülkelerde geçerlidir.

Efsane # 6: Başka bir ülkede çalışmak sadece belirli türlerde insanlar içindir.

Gerçek: Din, etnik grup, sakatlık veya ‘klişeye’ uymayan herhangi bir şeyden bağımsız olarak herkes yurt dışında eğitim görebilir.

Yurtdışında okumak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Bu fırsatı erişmek yapabiliyor ve kendini bir var görüntü ile uymuyor kişinin bir tür kafanın içinde bir resim var hissediyorum ve risk cesaretini, bu yanlış olduğunu anlamalıdır. Uluslararası bir eğitim mümkün ve herkes için erişilebilir.

Başka bir ülkede okumaktan daha kapsamlı ne olabilir? Daha önce yapmış olsaydınız, dersi başlattığınızda, dünyanın her köşesinden farklı geçmişlerden ve deneyimlerden insanlarla tanışacağınızı bileceksiniz. Bu fırsatın harikalarından biri, nadiren bahsedilen ve ev sahibi ülkenin vatandaşlarının bir parçası olmayan insanlarla tanışmaktır. Bu insanlar, sizin gibi, en farklı kökenlerden gelen, ama aynı ilgi, tutum ve hayallerin çoğunu paylaşan öğrencilerdir.

bu hala endişe kaynağı ise, orada olduğu kadar yurtdışında eğitim mücadelenizde size destek olabilir farklı gruplar yurtdışında Çeşitlilik , MIUSA veya çıkar gruplarının NAFSA .

Efsane # 7: Mevcut pek çok uluslararası burs yok

Gerçek: Uluslararası öğrenciler için sayısız burs var.

liyakat, mali veya özel ihtiyaçları dayanarak, çoğu üniversite böylece burs ilgi üniversitede mevcut olduğunu araştırmak ve mümkün olduğunca kısa sürede mutlaka uygularız, tarihleri, miktarları mevcut ve kısıtlamaları belirtmek bir burs programı süreçlerini işletmek.

burs coğrafi çeşitlilik, cinsiyet, sosyal etki, çok kötü öğrencilere göre de durulmaktadır öğrencileri kapsayacak veya ailesinde ilk kişi lisans olduğunu erişmek için fırsat varsa.

Hükümetler ve özel kuruluşlar, hem yerel hem de küresel olarak burslar sunmaktadır.

Eğer burs arıyorsanız, size tavsiyelerde gelip talip üniversite temas ve eş zamanlı olarak internette burs listeleri arayarak başlar.

Efsane # 8: Başka bir ülkede çalışmak yerine, aynı şekilde seyahat etmelisiniz.

Gerçek: Bir turist gezisi ve bir çalışma gezisi arasında muazzam bir fark var.

Adından da anlaşılacağı gibi, yurtdışında çalışmak genellikle ders çalışmayı gerektirir, seyahat ederken kesinlikle çok fazla şey içermez.

Eğer başka bir ülkede eğitim yaparken, fırsat, seyahat keşfetmek ve bazı gezi onun faydalarından biridir, ama o okuyan ve farklı bir kültürde yaşayan bu fırsatı birincil odak olmadığını yinelemek için.

Sınıf arkadaşlarıyla diğer dilleri pratik edin, yeni arkadaşlıklar kurun ve kendi rolünüzü birleştirin, geleneksel turizmin “sadece görünüp bakılmasının” doğasından daha verimli olur. bir tatil parçası genellikle uzun bir süre için eğitim, gün içinde gömülü incelikleri deşifre ve keşfetmek için izin vermekle birlikte, yerel ve kültürü ile derinlemesine empati çok zaman vermez bir faaliyettir olarak bir hedef ziyaret Sizi çevreleyen topluluk. Turistik yerlerdeki bazı fotoğraflara sahip olmak, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla bağ kurmaktır.

Efsane # 9: Yurt dışında çalışmak, mezun olmanız için daha uzun sürecek anlamına geliyor.

Gerçek: İyi bir planlama ile, zamanında ya da daha erken mezun olabilirsiniz.

Kursunuzun tamamı yurtdışında gerçekleşecekse, elbette mezun olmanız gereken zaman bu dersin süresine bağlı olacaktır, ancak bu aynı zamanda farklı destinasyonlarda tercih edebileceğiniz çok sayıda alternatif ve süreye sahip olmanız anlamına da gelir. Ne kadar zaman ders çalışmak.

Planınız sadece bir yıl ya da bir dönem yapmaksa ve bu kredilerin buna değmediğinden ya da bütünüyle aktarılabileceğinden endişeleniyorsanız, endişelenmeyin! Yurtdışında bir kursa giden öğrencilerin çalışmalarını bitirme olasılıkları daha yüksektir ve bazen başka bir şekilde erişemeyeceğiniz bir konuda ilerlemenizi sağlayan hızlandırılmış kurslar vardır.

Uluslararası öğrenciler de genellikle kendi çalışma alanlarında yenilenmiş ilgi ve enerji ve öğrenmeye yeniden canlanmış bir tutkuyla geri döner.

Efsane # 10: Şirketler uluslararası tecrübenizi umursamıyorlar

Gerçek: İşverenler tarafından en çok talep edilen özelliklerin bir kısmı yurt dışında okurken doğal olarak edinilmektedir.

Yavaş yavaş, işverenler çok kültürlü çevrelerde nasıl çalışacaklarını bilen ve diğer dilleri konuşan işçiler ararlar. Elbette bu becerileri kazanmanın farklı yolları vardır, ancak yurtdışında çalışmak sadece bu yönleriyle ilerlemeyecek, aynı zamanda diğer profillere göre pozitif bir fark yaratmanıza yardımcı olacak uluslararası nitelikler kazanacak ve işvereninize çalışabileceğinizi söyleyeceksiniz. her türlü insanın yanı sıra, başka bir yere gitme ve kendinize meydan okuma cesaretiniz var.

Tabii ki sadece özgeçmişinizde yazmıyorsunuz “Yurt dışında okudum”; Edinilen bilgi ve becerilerinizi ayrıntılı olarak ortaya çıkarmak zorunda kalacaksınız; Deneyim size nasıl daha iyi bir insan kazandırdı ve bu, başvurduğunuz rol için aklınızda olan fikirleri nasıl etkiliyor?

Gerçeklerin gerçekliği

Yani işte gidiyorsun. Yurtdışında eğitim görmeyi düşünüyorsanız, bu efsanelerin bazılarını zaten duymuş veya düşünmüş olabilirsiniz. Uçağa binmeden önce biraz daha bulmaya hazır olun; fakat bu fikirlerin herhangi biri için planlar atmadan önce, kendiniz için araştırmak ve onlar bu tecrübeyi faydaları güçlü olduğunu görmek öneririz.

Bir varış yeri, üniversite ve ders bulma süreci karmaşık olabilir, şüphesiz ki. Son kararı verebilmeniz için büyük ve küçük düşünülecek sayısız unsur vardır; ama bu yüzden bu tür makalelerden, eğitim fuarlarına veya devlet kurumları ve kurumların kendilerine sunduğu bilgilerden bu kadar çok materyal mevcut .

Hayatınızda önemli bir karar verirken, aileniz ve yakın arkadaşlarınızla görüşmeniz her zaman tavsiye edilir. Ancak, bu tartışmalarda olduğu gibi, internette bulduğunuz çoğu makalenin de sadece fikir olduğunu unutmayın.

Tartışma iyi, ancak her zaman bazı argümanların tamamen doğru olmayabilir. Hiçbir yerde bu ülkelerin, kurumlar ve mevcut kurslar büyüklüğünü dikkate, bunun farklı deneyimler büyük miktardaki olduğunu seziyorum, ve ne yaşar çünkü bilgi dışında öğretim üzerinde paylaşılan olduğunca doğru olduğunu kişi nadiren başka ne deneyimler.

Ne de böyle bir fırsat konuşma, o perspektifi kaçırmak, bencil kafasında kıskançlık kötü niyetli yorumlarla şüphe yapmaya başlar. Bir maliyet / anlamlı parası ile bir durum söz konusu olduğunda, insanlar sana onun tavsiye vermek yer almak için mutluyuz, ancak bazen sadece diğerlerinde korkularını projekte ediyor yoktur.

Bazı meydan endişe, iyi niyetli olacak ve sonuçları uluslararası bir çalışmada başlamadan dahil, ancak kendine güveni hep galip gereken budur ve arkadaşları ve yabancılarla vermek tavsiyem sadece budur: Bir tahta ve gerçekten kim iyi bilir ne konum Senin için en iyisi bu.

Peki, bu insanlar genellikle ne diyor ve bu iddiaların ardında yatan gerçeği uluslararası eğitim hakkında ne kadar paylaşılıyor?

Efsane # 1: Yurtdışında okumak çok pahalıdır

Gerçek: Yurt dışında eğitim almak ucuz ve uygun maliyetli olabilir.

Yurtdışında eğitim maliyeti, kursun süresi, türü, yeri ve kuruma bağlı olarak – bir üniversite, okul, küçük bir kurum veya başka bir örgütlenme türü – önemli ölçüde değişebilir.

Bazıları “pahalı” olarak kabul edilebilir, ancak mevcut olan çeşitli kurslar için bunlar sadece bir kesir oluşturur.

Üniversitelerin ve kolejlerin ilgisi, en iyi öğrencileri çağırmaktır ve bu, akademik bir teklifi makul maliyetlerle yönetmek anlamına gelir, aynı zamanda konut ve bakım masraflarının potansiyel öğrencileri korkutmamasına yardımcı olur. Ve ilginiz sadece bir dönem veya dışarıdan bir dönem yürütmekse, ülkenizdeki yerel kurumlar genellikle, onlarla yaptığınızdan daha yüksek bir ödeme gerektirmeyen uluslararası anlaşmalar sunarlar.

Elbette, uluslararası bir eğitim, özellikle doğrudan uluslararası bir üniversiteye götürüldüğünde, bulunduğunuz ülkeden daha ucuz olabilir. Bir ajanstan ziyade kişisel olarak bunu organize etmek için gereken sürenin, sürecin bir uzman tarafından yönlendirilmesinden çok daha uzun sürebileceğini unutmayın.

Efsane # 2: İnsanların başka bir ülkede eğitim görmesinin tek nedeni eğlenmek ve eğlenmek.

Gerçek : Yurt dışında çalışmak eğlenceli olabilir, ancak ana odak her zaman eğitim olmalıdır.

Başka bir ülkede iken eğlenmek ve eğlenmek için birçok fırsat olmasına rağmen, eğer eğitim alıyorsanız, akademik deneyimlerinize odaklanarak bu deneyimin faydasını en üst düzeye çıkarmaya çalışmalısınız. Değerli becerileri öğrenmek ve geliştirmek, herkesin sahip olmadığı ve menşe ülkenizdeki bir eğitimin muhtemelen sunamayacağı fırsatlar sunan bir fırsat olan uluslararası bir eğitimin temel öğeleridir.

Elbette başka bir ülkede çalışmak her türlü insanı kendine çeker ve yolculuğunuzda akademik çalışmalarıyla ilgilenmeyen insanlarla karşılaşırsınız ve zamanlarını boş zamanlarında, içmeyi ve temelde uzun bir tatil olarak geçirirsiniz. Bu kişisel bir karardır: Artık daha fazla zevk almak ve sorumlulukları ertelemek. Yapmak istediğiniz şey buysa, bunu yapmakta özgürsünüz, ancak başarılı bir uluslararası çalışma deneyimi, akademik çalışma ile ara sıra dinlenme günleri ve parti geceleri arasındaki dengenin bir sonucu olacaktır.

Ancak, bu uluslararası deneyimin size hem sınıf içinde hem de dışında sunabileceği olanaklara biraz daha fazla açalım.

Kişisel ufkunuzu, hem profesyonel hem de kişisel olarak asla tanışma fırsatı bulamayacağınız insanlarla buluşarak genişletin. Başka bir ülkedeki farklı kültürlerden insanlarla etkileşim kurmak, eğlenmek, zenginleştirmek ve bunlarla iletişim kurmak zor olabilir, ancak bu her zaman akademik başarınız, kariyeriniz ve kim olduğunuz hakkında olumlu bir etkiye sahip olacaktır.

Yurtdışındaki öğrenciler, bazen farklı bir dilde dikte edilen ve yeni bir anlayış dünyası açan yeni öğrenme ve öğretim sistemlerini öğreniyorlar. Yeni bir çevrede problemleri çözmeyi öğrenmeliler. İnanç, ilke, fikir ve kişisel değerler, iyi bir eğitimde belirleyici bir faktör olan teste tabi tutulacaktır. Aynı zamanda, sadece ev sahibi kültürü değil, diğer kültürleri de takdir edecekler. Bunlar, bu deneyimin öncelikle akademik öğeye odaklanmasının nedenleri arasında bir avuç nedenler.

Efsane # 3: Başka bir ülkede öğrenim görmenin tek nedeni ikinci bir dili geliştirmektir.

Gerçek : Her alandaki her öğrenci uluslararası bir eğitimden yararlanabilir.

Aynı yerde kalmanın başka bir yere gidebildiğiniz kadar değerli bir eğitim alacağına inanmak naif olur. Basitçe değişim sayesinde, ülkenizin sağlayabileceği eğitim ve ders kalitesinden bağımsız olarak daha fazla öğreneceksiniz.

Her konu belli bir yere farklı ve endojen bir yaklaşımla öğretilebilir. Sen ders yapısı ve yaklaşımlar (her zaman olmasa da) dışında evde benzer ve olduğunu görebilirsiniz, ama biz de göz önüne almalıyız öğretim tarzı, moda ve hız, kültürel farklılıkları ve daha fazla bilgi edinmek bekleniyor .

Öğrencilerin aldıkları en alışılmış dersler tarihsel olarak insanlık ve diller olmuştur, fakat bu değişmektedir. Sosyal bilimler, iş, mühendislik, matematik ve fen bilimlerindeki uluslararası programlar, öğrenciler bir zamanlar beklenmedik şekillerde meydan okuyan bir dersin değerini anladıktan sonra, katılımlarını arttırıyorlar.

Efsane # 4: Yurtdışında okumak sadece belirli bir yaştaki öğrenciler içindir

Gerçek: Yaştan bağımsız olarak, başka bir ülkede eğitim deneyimi çok değerlidir.

Genç öğrencilerin yurtdışında öğrenim görmenin sadece daha eski öğrencilerin erişebileceği bir şey olduğunu varsaydığı senaryo; Daha büyük öğrenciler ise sadece en küçük öğrencilerin bunu yapma zamanının olduğuna inanırlar. Gerçek şu ki, genç öğrenciler yurtdışında daha sık çalışma eğiliminde olsalar da, her zaman uluslararası kurslar almak için alternatifler vardır. Öğrenme kuşkusuz hayatın bir misyonu.

Lisans, yüksek lisans, doktora, dil veya kısa süreli kurslar arıyorsanız, yurtdışında okumak, yaşınıza bakmaksızın becerilerinizi geliştirmek için yararlı bir kaynak olacaktır.

Efsane # 5: Öğrenciler her zaman Avrupa’yı hedef olarak tercih ederler.

Gerçek: Dünyadaki herhangi bir ülkede sanal olarak çalışabilirsiniz.

Avrupa, başta Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve Portekiz olmak üzere en popüler yerlerden biri olmasına rağmen, Kuzey Amerika ve Avustralya ile birlikte, dikkate alamayacağınız her türlü ülkeye çekilmektedir. Çin, Singapur, Arjantin, Kosta Rika, Nijerya … Her kıta (belki Antarktika hariç) öğrenim görebilir ve öğrenciler iyi bir eğitimin neredeyse her yerde elde edilebileceğini fark ettikleri için popülerlik kazanmıştır. Bu özellikle Hindistan, Etiyopya, Türkiye, Tanzanya ve Vietnam gibi gelişmekte olan ekonomilerdeki ülkelerde geçerlidir.

Efsane # 6: Başka bir ülkede çalışmak sadece belirli türlerde insanlar içindir.

Gerçek: Din, etnik grup, sakatlık veya ‘klişeye’ uymayan herhangi bir şeyden bağımsız olarak herkes yurt dışında eğitim görebilir.

Yurtdışında okumak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Bu fırsatı erişmek yapabiliyor ve kendini bir var görüntü ile uymuyor kişinin bir tür kafanın içinde bir resim var hissediyorum ve risk cesaretini, bu yanlış olduğunu anlamalıdır. Uluslararası bir eğitim mümkün ve herkes için erişilebilir.

Başka bir ülkede okumaktan daha kapsamlı ne olabilir? Daha önce yapmış olsaydınız, dersi başlattığınızda, dünyanın her köşesinden farklı geçmişlerden ve deneyimlerden insanlarla tanışacağınızı bileceksiniz. Bu fırsatın harikalarından biri, nadiren bahsedilen ve ev sahibi ülkenin vatandaşlarının bir parçası olmayan insanlarla tanışmaktır. Bu insanlar, sizin gibi, en farklı kökenlerden gelen, ama aynı ilgi, tutum ve hayallerin çoğunu paylaşan öğrencilerdir.

bu hala endişe kaynağı ise, orada olduğu kadar yurtdışında eğitim mücadelenizde size destek olabilir farklı gruplar yurtdışında Çeşitlilik , MIUSA veya çıkar gruplarının NAFSA .

Efsane # 7: Mevcut pek çok uluslararası burs yok

Gerçek: Uluslararası öğrenciler için sayısız burs var.

liyakat, mali veya özel ihtiyaçları dayanarak, çoğu üniversite böylece burs ilgi üniversitede mevcut olduğunu araştırmak ve mümkün olduğunca kısa sürede mutlaka uygularız, tarihleri, miktarları mevcut ve kısıtlamaları belirtmek bir burs programı süreçlerini işletmek.

burs coğrafi çeşitlilik, cinsiyet, sosyal etki, çok kötü öğrencilere göre de durulmaktadır öğrencileri kapsayacak veya ailesinde ilk kişi lisans olduğunu erişmek için fırsat varsa.

Hükümetler ve özel kuruluşlar, hem yerel hem de küresel olarak burslar sunmaktadır.

Eğer burs arıyorsanız, size tavsiyelerde gelip talip üniversite temas ve eş zamanlı olarak internette burs listeleri arayarak başlar.

Efsane # 8: Başka bir ülkede çalışmak yerine, aynı şekilde seyahat etmelisiniz.

Gerçek: Bir turist gezisi ve bir çalışma gezisi arasında muazzam bir fark var.

Adından da anlaşılacağı gibi, yurtdışında çalışmak genellikle ders çalışmayı gerektirir, seyahat ederken kesinlikle çok fazla şey içermez.

Eğer başka bir ülkede eğitim yaparken, fırsat, seyahat keşfetmek ve bazı gezi onun faydalarından biridir, ama o okuyan ve farklı bir kültürde yaşayan bu fırsatı birincil odak olmadığını yinelemek için.

Sınıf arkadaşlarıyla diğer dilleri pratik edin, yeni arkadaşlıklar kurun ve kendi rolünüzü birleştirin, geleneksel turizmin “sadece görünüp bakılmasının” doğasından daha verimli olur. bir tatil parçası genellikle uzun bir süre için eğitim, gün içinde gömülü incelikleri deşifre ve keşfetmek için izin vermekle birlikte, yerel ve kültürü ile derinlemesine empati çok zaman vermez bir faaliyettir olarak bir hedef ziyaret Sizi çevreleyen topluluk. Turistik yerlerdeki bazı fotoğraflara sahip olmak, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla bağ kurmaktır.

Efsane # 9: Yurt dışında çalışmak, mezun olmanız için daha uzun sürecek anlamına geliyor.

Gerçek: İyi bir planlama ile, zamanında ya da daha erken mezun olabilirsiniz.

Kursunuzun tamamı yurtdışında gerçekleşecekse, elbette mezun olmanız gereken zaman bu dersin süresine bağlı olacaktır, ancak bu aynı zamanda farklı destinasyonlarda tercih edebileceğiniz çok sayıda alternatif ve süreye sahip olmanız anlamına da gelir. Ne kadar zaman ders çalışmak.

Planınız sadece bir yıl ya da bir dönem yapmaksa ve bu kredilerin buna değmediğinden ya da bütünüyle aktarılabileceğinden endişeleniyorsanız, endişelenmeyin! Yurtdışında bir kursa giden öğrencilerin çalışmalarını bitirme olasılıkları daha yüksektir ve bazen başka bir şekilde erişemeyeceğiniz bir konuda ilerlemenizi sağlayan hızlandırılmış kurslar vardır.

Uluslararası öğrenciler de genellikle kendi çalışma alanlarında yenilenmiş ilgi ve enerji ve öğrenmeye yeniden canlanmış bir tutkuyla geri döner.

Efsane # 10: Şirketler uluslararası tecrübenizi umursamıyorlar

Gerçek: İşverenler tarafından en çok talep edilen özelliklerin bir kısmı yurt dışında okurken doğal olarak edinilmektedir.

Yavaş yavaş, işverenler çok kültürlü çevrelerde nasıl çalışacaklarını bilen ve diğer dilleri konuşan işçiler ararlar. Elbette bu becerileri kazanmanın farklı yolları vardır, ancak yurtdışında çalışmak sadece bu yönleriyle ilerlemeyecek, aynı zamanda diğer profillere göre pozitif bir fark yaratmanıza yardımcı olacak uluslararası nitelikler kazanacak ve işvereninize çalışabileceğinizi söyleyeceksiniz. her türlü insanın yanı sıra, başka bir yere gitme ve kendinize meydan okuma cesaretiniz var.

Tabii ki sadece özgeçmişinizde yazmıyorsunuz “Yurt dışında okudum”; Edinilen bilgi ve becerilerinizi ayrıntılı olarak ortaya çıkarmak zorunda kalacaksınız; Deneyim size nasıl daha iyi bir insan kazandırdı ve bu, başvurduğunuz rol için aklınızda olan fikirleri nasıl etkiliyor?

Gerçeklerin gerçekliği

Yani işte gidiyorsun. Yurtdışında eğitim görmeyi düşünüyorsanız, bu efsanelerin bazılarını zaten duymuş veya düşünmüş olabilirsiniz. Uçağa binmeden önce biraz daha bulmaya hazır olun; fakat bu fikirlerin herhangi biri için planlar atmadan önce, kendiniz için araştırmak ve onlar bu tecrübeyi faydaları güçlü olduğunu görmek öneririz.

Bir varış yeri, üniversite ve ders bulma süreci karmaşık olabilir, şüphesiz ki. Son kararı verebilmeniz için büyük ve küçük düşünülecek sayısız unsur vardır; ama bu yüzden bu tür makalelerden, eğitim fuarlarına veya devlet kurumları ve kurumların kendilerine sunduğu bilgilerden bu kadar çok materyal mevcut .

Bir Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir